Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2019-04-11 у англійський оригінал.
Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.
Вільні освітні програми
The GNU project maintains a list of high quality free programs for education at all levels that we recommend.
Перед тим, як торкнутися теми в цьому розділі ми хотіли б нагадати нашим читачам, що слово „Вільний“ у „Вільному програмну забезпеченні“ відноситься не до ціна, а до свободи. Вільне програмне забезпечення - програмне забезпечення яке дає вам свободу, а саме свободу вільно запускати, копіювати, поширювати, вивчати, змінювати і покращувати програму. Щоб дізнатися більше, див. Означення вільного програмного забезпечення.
Що ми знайдемо у цьому розділі
Ці сторінки не є вичерпним переліком доступних освітніх вільних програм. Нашою метою є представлення деяких прикладів з тим, щоб проілюструвати, як освітні установи можуть застосувати на практиці і ефективно застосовувати свободи, які надає їм вільне програмне забезпечення. Для кожної описаної програми ми покажемо, як ці свободи насправді застосовуються.
Нижче наведено приклади, які ми пропонуємо:
Деякі з програм, представлених тут, на кшталт GCompris, є частиною проекту GNU. Це означає, що розробники цих програм згодні звернути увагу на те, щоби програма добре працювала з рештою системи GNU. GNU програма використовує останню версію ліцензії, яку проект GNU рекомендує, щоб захистити основні свободи користувачів. GNU програма не рекомендує використовувати будь-які невільні програми і вона не відсилає користувача до будь-якої невільної документації для вільного програмного забезпечення, як визначено у нашій кампанії за вільну документацію.
Людям, які хочуть перейти на вільне програмне забезпечення або які шукають вільне безкоштовні програми для виконання конкретної задачі, слід звернутися до Каталог вільного програмного забезпечення, який складається з каталогу більше 6000 вільних програм, що запускаються на вільних операційних системах. Зокрема, розділ Освіта каталогу перелічує програми, які призначені для різних рівнів освіти, від дошкільного до вузькоспеціалізованого рівня, у тому числі для університету та досліджень.
Якщо ви знаєте вільне програмне забезпечення, яке використовується в освітніх установа для специфічних цілей, чи було змінено або іншим чином адаптоване його користувачами, щоб задовольнити свої освітні потреби, будь ласка, повідомте нас про це, відправивши нам електронний лист на <education@gnu.org>.
Ми шукаємо вільні освітні ігри або інформацію про вільні ігри, які можна використовувати в освітніх цілях. Пишіть на <education@gnu.org>.