Šiame vertime gali nebūti pakeitimų, padarytų nuo 2022-04-16 ir esančių originale anglų kalba.

Jums reikėtų pažiūrėti tuos pakeitimus. Šio straipsnio vertimų palaikymo informaciją prašome pamatykite Vertimų PERSKAITYKITEMANE.

GCompris

Apibūdinimas

GCompris yra kelioms platformoms tinkamas išbaigtas švietėjiškas rinkinys vaikams nuo 2 m. iki 10 m. amžiaus ir jis yra GNU projekto dalis. Į jį įeina daugiau nei 140 pramoginių veiklų, kurios mažiems vaikams padeda išmokti įgūdžių, tokių kaip raidžių ir skaičių atpažinimas, pelės ir klaviatūros naudojimas, bazinis algebros mokymas, laiko analoginiame laikrodyje skaitymas, vektorinis piešimas, kalbos mokymasis per žaidimus ir daug daugiau. Į šią programą įeina paprastas teksto redaktorius, dokumentų su bazinio teksto stiliumi sukūrimui. Dar viena ypatybė yra animacijos įrankis, kuris gali būti panaudotas kaip paprastas ir efektyvus metodas paremti istorijos pasakojimą, taip pagerinant komunikavimą su vaikais ir jiems padedant save pačius išreikšti.

Į GCompris įeina kelios veiklos, sugrupuotos geltonoje juostoje ekrano kairėje, iš kurios vaikas gali pasirinkti iškart, kai tik ši programa yra paleista. Toks dizainas padaro lengvu naujų veiklų pridėjimą ar šios programos pritaikymą specifiniams poreikiams. Pati programa ir visos veiklos yra prieinamos įvairiomis skirtingomis kalbomis.

Siekiant sužinoti daugiau: FSF katalogas, GCompris oficiali tinklo svetainė.

Kas ją naudoja ir kaip

Gcompris veikla paremtas dizainas padaro ją labai ir lengvai pritaikoma prie konkrečių aplinkų. Vienas inovatyvaus šios programos naudojimo pavyzdys yra darbe, atliktame Kerala Įžvalgos projekte, Indijoje. Tas projektas siekia atnešti Laisvos programinės įrangos naudas skirtingų gebėjimų turintiems žmonėms toje valstijoje. Jie atrado, kad GCompris yra galingas įrankis pagerinti protiškai neįgalių asmenų, tokių kaip vaikai su autizmu, komunikacinius ir motorinius gebėjimus. Tas projektas naudoja ir pritaiko tą programą savo tikslinės bendruomenės konkretiems poreikiams.

Įžvalgos komanda įgyvendino mokymo modulį mokytojams, kuris pateikia instrukcijas kaip naudoti skirtingas GCompris veiklas, kai dirbama su vaikais su specialiais poreikiais, padėti šiems vaikams įgyti gebėjimų, tokių kaip akies-rankos koordinacija, atmintis, klausymas, ir pagerinti vaiko dėmesingumo trukmę. Tas modulis nagrinėja skirtingus švietimo lygius, nuo pradinio iki pagrindinio lygio. Mažas žinynas taip pat buvo platinamas tėvams ir specialiems švietimo darbuotojams, jiems padėti suprasti kaip šią programinę įrangą naudoti vaikų įgūdžių pagerinimui.

GCompris taip pat yra naudojamas padėti vyresniems vaikams suprasti ryšį tarp skaičių, išmokti bazinių aritmetikos operacijų, juos išmokyti mąstyti analitiškai ir pagerinti komunikacinius įgūdžius, taip pat tarimą, skaitymą ir rašymą.

Kodėl

Mokytojai praneša, kad jiems yra ypatingai lengva GCompris taikyti jų mokymo planuose, kadangi vaikai ją atranda intuityvia ir smagia naudoti. Ši programa taip pat yra puikus išteklius protiškai neįgaliems vaikams ir suaugusiems.

GCompris tapo svarbiu ištekliu pagreitinti vaiko mokymosi procesą kontekste besivystančių valstybių, kaip Indijoje, kur vaikui vienintelė galimybė priprasti prie kompiuterių yra buvimo mokykloje metu. Mokykloje, kompiuteriais dažnai yra dalinamasi ir vaikai turi ribotą laiką prieiti prie jų individualiai. GCompris yra lengva naudoti ir intuityvi, taigi, tai yra konkrečiai naudinga šioje aplinkoje, nes praktiškai nėra laiko suprasti kaip ta programa veikia. Su GCompris vaikai greitai išvysto motorinius įgūdžius, reikalingus naudoti kompiuterį.

Rezultatai

GCompris gerbia naudotojų fundamentalias laisves ir tai leido Įžvalgos autoriams ir specialistams pritaikyti šią programinę įrangą prie vaikų poreikių, sukuriant naujas veiklas ir pasiūlant inovatyvų šios programos naudojimą padėti vaikams, sergantiems autizmu, ir jų tėvams. Įžvalgos komanda taip pat yra laisva platinti tos modifikuotos versijos kopijas mokytojams ir tėvams, kurie gali šią programą be jokių suvaržymų naudoti namuose. Ši modifikuota versija efektyviai pasiteisino pagerinant intelektualiai neįgalių vaikų akademinius ir funkcinius įgimtus gabumus.