Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2019-12-31 у англійський оригінал.
Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.
Операційна система GNU
Дистрибутиви для завантаження
Якщо ви хочете встановити повну систему, зверніться до нашого списку дистрибутивів GNU/Linux, які повністю складаються з вільних програм.
- Про операційну систему GNU
- Історичний огляд GNU
- Детальніша історія GNU
- Початкове оголошення про проект
- Маніфест GNU
- Інтерв'ю “BYTE” із Річардом Столменом (1986 рік)
- Мій досвід Ліспу і розробка GNU Emacs (Річард Столмен)
- Боротьба наодинці за свободу програм, стаття про Річарда Столмена та ранню розробку GNU, опублікована у “Нью-Йорк таймс” 11 січня 1989 року. Проблема статті — в том, що у ній вживається пропагандистський термін “інтелектуальна власність” так, ніби він означає єдине ціле. Цей термін вводить в таку оману, що вживати його нема жодного сенсу. Стаття також дещо помиляється стосовно Symbolics. Насправді Столмен, ще працюючи у MIT, написав — незалежно — покращення альтернативної версії, співставні з покращеннями, які фірма Symbolics внесла у свою версію системи машини Лісп MIT.
- 15 років вільного програмного забезпечення (1999)
Ось дві замітки, які Столмен написав для бюлетеня в Стенфорді, коли він був там у травні 1983 року. Вони показують хід його думок на шляху до розробки системи GNU. Вираз “вільні програми” у них не вживається; очевидно, тоді він ще не придумав це словосполучення.
- Чому програмами слід обмінюватися (1983)
- Так, роздавати (1983)
GNU і Linux
- Зв'язок між Linux і GNU
- Чому “систему Linux” варто називати “GNU/Linux”
- Користувачі GNU, які ніколи не чули про GNU
- Питання про GNU/Linux