Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2022-01-12 у англійський оригінал.
Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.
GFDL v1.3 ЧАП
3 листопада 2008 року Фонд вільного програмного забезпечення випустив версію 1.3 Ліцензії вільної документації GNU. У цьому списку наведено відповіді на можливі питання про те, чому ми випустили цю нову версію ліцензії, і про те, як вона пов'язана з FDLv2. Додаткові матеріали доступні на сторінці FDL 1.3.
- Чому ви випустили нову версію FDL з невеликими змінами?
Наприкінці минулого року Фонд Вікіпедії, який керує проектом Вікіпедія, прийняв резолюцію з проханням до нас оновити FDL, щоби Вікіпедії та іншим подібним вікі, які застосовують FDL, було дозволено також користуватися ліцензією Із Зазначенням Авторства — Поширення На Тих Самих Умовах 3.0 Неадаптована (CC BY-SA 3.0).
Оскільки ми не готові до випуску FDL 2.0, поки що випустили цю версію. Ця нова версія призначена для того, щоб задовольнити запит Фонду Вікіпедії.
- Як FDL 1.3 відноситься до роботи над FDL 2.0, проведеної до цього часу?
У FDL 1.3 включено пару особливостей, запропонованих для FDL 2.0, але цим їхній зв'язок обмежується. Цей випуск не переслідує тих наших цілей, яких передбачається досягти з допомогою FDL 2.0.
- Які зміни в FDL 1.3?
Основна зміна полягає в додаванні до розділу 11. Ця нова умова дозволяє певні матеріали, випущені під цією ліцензією, застосовувати також на умовах CC-BY-SA 3.0. Докладніші відомості про те, які саме матеріали можна ліцензувати таким способом, див. у відповідних питаннях нижче. У рамках цієї зміни ми ввели також нове визначення в розділ 1.
Ми також запозичили кілька змін з GPLv3. Перша знаходиться в розділі 9. Вона пояснює, як може завершитися дія ліцензії, коли ви порушуєте її. Тепер ми надаємо для порушників спосіб автоматично відновити свої права, якщо вони усувають порушення. Друга знаходиться у розділі 10: тепер ліцензіати можуть вибрати посередника, яким дозволено вирішувати, чи може бути робота ліцензована на умовах майбутніх версій FDL.
Ви можете переглянути файл PostScript, в якому позначені зміни від FDL 1.2 та FDL 1.3.
- Чим обґрунтовані такі зміни?
Розділ 11 доданий, щоб дозволити таким вікі, як Вікіпедія, застосовувати роботи під FDL на умовах CC-BY-SA 3.0, якщо вони вирішать робити це. Вони нам сказали, що хотіли б дослідити цю можливість і додавання такої умови дає їм зрозумілий спосіб зробити це.
Зазвичай такого роду рішення по ліцензуванню можуть і повинні прийматися правовласниками конкретної роботи. Однак, оскільки у Вікіпедії багато правовласників, проекту потрібен був деякий альтернативний шлях для досягнення цього, і ми з ними виконали роботу, щоб отримати його.
Інші зміни є незначними покращеннями, які було легко зробити заодно з основною зміною. У GPLv3 вони були зустрінуті з широким схваленням і вони анітрохи не змінюють принципових дозволів та вимог ліцензії.
- Який саме матеріал можна ліцензувати за CC-BY-SA 3.0?
Щоб ліцензувати роботу під FDL по CC-BY-SA 3.0, повинні виконуватися кілька умов:
Робота повинні бути доступною на умовах FDL 1.3, що надає вам цей дозвіл. Якщо робота була випущена на умовах Ліцензії вільної документації GNU версії 1.2 або (на ваш розсуд) будь-якої пізнішої версії, то вона відповідає цьому критерію.
У роботи не повинно бути ніяких текстів для обкладинки або незмінних розділів. Це додаткові можливості у всіх версіях FDL.
Якщо робота була спочатку опублікована не в публічній вікі, то вона повинна була бути додана в вікі (або на якийсь інший сайт, де звичайна публіка може розглядати і редагувати матеріали) до 1 листопада 2008 року.
Весь матеріал під FDL, доданий у Вікіпедію до 1 листопада 2008 року, задовольняє ці умови.
- Яке призначення двох різних дат у розділі 11? Чому ви вибрали саме ці дати?
Розділ 11 встановлює для ліцензіатів два крайні терміни. По-перше, якщо робота була спочатку опублікована не в публічній вікі, то ви можете застосовувати її на умовах CC-BY-SA 3.0 лише у випадку, коли вона була додана у вікі до 1 листопада 2008 року. Ми не хочемо давати людям цей дозвіл для абсолютно всіх робіт, випущених під FDL. Ми також не хочемо, щоб люди оминали систему, додаючи матеріали під FDL у вікі, а потім користувалися ними на умовах CC-BY-SA. Вибір крайнього терміну, який вже пройшов, недвозначно запобігає цьому.
По-друге, цей дозвіл більше недоступний після 1 серпня 2009 року. Ми не хочемо, щоб це стало загальним дозволом переходити між двома ліцензіями: для громади буде набагато краще, якщо в кожній вікі приймуть власне рішення про те, якою ліцензією користуватися, і будуть дотримуватися її. Цей крайній термін гарантує такий результат, пропонуючи при цьому всім, хто працює над вікі, більш, ніж достатній для прийняття рішення час.
- Які ваші поточні плани щодо FDL 2.0?
Ми як і раніше беремо відгуки про цю нову редакцію ліцензії з великими змінами. В поточному проекті FDL 2.0 розділ 8(b) дозволяє переліцензувати матеріали у вікі. Оскільки FDL 1.3 надає таку можливість в розділі 11, то в FDL 2.0 це більше не потрібно. Однак всі інші зміни, запропоновані в проекті досі підходять для наступної версії ліцензії, тому ми, як і раніше, перебуваємо за столом обговорення.