Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2022-11-12 у англійський оригінал.
Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.
Християнська євангельська школа Неукена (ECEN)
Розташування
Місто Неукен, столиця провінції Неукен у аргентинському регіоні Патагонія.
Про школу
Ми приватна християнська школа, і ми надаємо освіту від дошкільного рівня до повної середньої освіти у відповідності з державними освітніми вимогами.
У Аргентині кожна провінція розвиває власну освітню політику. У випадку провінції Неукен викладання комп'ютерних наук у початковій школі є не обов'язковим. Насправді, інформатика є факультативним предметом.
Мотивація
Наша школа сприяє принципам солідарності, чесності, передового досвіду в галузі освіти, дотримання закону, постійного пошуку істини, справедливості і любові у повсякденній діяльності. Використання та навчання закритого програмного забезпечення буде йти в розріз із цими цінностями. Крім того, шкільні адміністратори і вчителі перевантажені піклуванням про ліцензії і багатьма обмеженнями, які надаються цими ліцензіями школі.
Під час процесу прийняття рішення було взято до уваги і якість освіти, і довгострокові цілі. Це наше розуміння того, що навчання учнів використання програмного забезпечення конкретної марки виходить далеко за завдання нашої школи.
Як ми це зробили
Весь процес тривав чотири роки ми запустили в 2006 році, коли всі наші робочі станції використовують закрите програмне забезпечення. Ми прийшли до того, що з 2010 року маємо повністю вільні операційні системи і програми на всіх шкільних комп'ютерах, у тому числі у офісах адміністрації та бібліотеці.
План складався в основному з декількох заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності про філософські, етичні і соціально-політичні наслідки використання технологій. Ця фундаментальна точка зору підтримувалася і підкреслювалася протягом усього процесу та застосовувалася на практиці шляхом поступової заміни наявних закритих програм на вільне libre програмне забезпечення.
Протягом першого року ми увели теоретичні курси під назвами "Історія комп'ютерних наук" і "Вступ до архітектури комп'ютера". Ми розглянули також юридичні аспекти програмного забезпечення, таких як різні види ліцензій, а говорили ми про користувачів і розробників вільного програмного забезпечення та їхню спільноту.
Проводяться курси для вчителів старшої та середньої школи з ІТ і всіх інших галузей, для керівників і співробітників адміністрації і для бібліотекарів.
У проведенні міграції були задіяні наступні кадрові ресурси:
- 1 вчитель інформатики для дошкільного і початкового рівня. Цей вчитель також дбає і про збереження комп'ютерів у класі і навчання інших викладачів і шкільного персоналу у використанні операційної системи.
- 5 вчителів інформатики для старших класів.
- 1 технік відповідальний за ремонт комп'ютера та стан мереж у старших класах.
- 1 розробник вільного програмного забезпечення використаний для того, щоб написати систему адміністрування.
- 1 фахівець-комп’ютерник зайнятий підвищення кваліфікації шкільного персоналу.
Вартість міграції були прийнятна у межах шкільного бюджету:
- Ремонт персональних комп'ютерів: у 2006 році ECEN найняв комп'ютерного техніка, який надав документацію для вільного програмного забезпечення і DVD з операційною системою. Школа з тих пір співпрацює з ним.
- Навчання: 60 годин навчання для підвищення кваліфікації шкільного персоналу.
Прихильність вільному програмному забезпеченню
З 2010 ми використовуємо повністю вільні операційні системи без подвійного завантажувача, як показано нижче:
- 22 ПК у кабінетах для молодших школярів (4-12 років)
- 24 ПК у кабінетах для старших школярів (13-17 років)
- 7 ПК у адміністративних офісах
- 3 ПК у бібліотеці
- 1 ноутбук у демонстраційній кімнаті
Ось наведено деякі з вільних програм, які ми використовуємо:
- Офісні документи: LibreOffice
- Набір: KTouch
- Графіка: GIMP
- Архітектура: QCad
- Видавництво: Scribus
- Відео: відеоредактор OpenShot
- Просторова анімація: Blender
Результати
Наш досвід міграції виявився досить позитивним, тому ми вирішили зробити вільні програмні середовища на всіх робочих станціях. У у жовтні 2009 року школа була спонсором Дня вільного програмного забезпечення в місті Сан-Мартін-де-лос-Андес.
Хоча це вимагало цілеспрямованості і наполегливості, процес пройшов досить добре. Тепер ми розповідаємо те, що дізналися, аби допомогти іншим навчальним закладам.
Ми хотіли б висловити нашу вдячність за відмінно виконану роботу всім людям, які були залучені у процес міграції.
Наступні відомості, витягнуті з доповіді, яку нам представила вчителька ECEN Дебора Баділля Хуенто. Її прихильність зіграла ключову роль у підвищенні обізнаності про вільне програмне забезпечення і, врешті-решт, призвела до переходу школи на використання вільного програмного забезпечення.